Elevii au învățat elemente de cultură și identitate europeană în cadrul atelierelor de la Palatul Copiilor

În perioada decembrie 2019 – ianuarie 2020 Palatul Copiilor Craiova a desfășurat numeroase activități de diseminare în cadrul proiectului european Erasmus + Learn 4 Life Active and Responsible Citizenship.

Temele principale ale acestui proiect au fost cetățenia activă și moștenirea culturală, teme care sunt reprezentative pentru cele 5 ţări implicate în proiect ( Italia, Turcia, Polonia, România, Grecia). S-a creat oportunitatea de participare la numeroase ateliere interactive.

Acest proiect reprezintă, pentru elevii ce frecventează cercuri de la Palatul Copiilor Craiova, o oportunitate reală de a deveni cetăţeni implicaţi activ în viaţa de zi cu zi a comunităţii din care fac parte şi, în acelaşi timp, de a-şi îmbunătăţi orizontul cultural prin participarea la activitățile desfășurate în cadrul proiectului.

Total
0
Shares
Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Previous Post

Clinica de Cardiologie a SJU Craiova resuscitată cu ajutorul donațiilor TopGel

Next Post

În România mor cele mai multe femei din Europa din cauza cancerului de col uterin. Vaccinarea anti-HPV, salvatoare

Related Posts
Verified by MonsterInsights